Układy hamulcowe Bosch

Sprawnie działające hamulce to jeden z podstawowych warunków bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego tak ważne jest , aby pamiętać o regularnym ich kontrolowaniu. Wadliwe hamulce lub stary płyn hamulcowy mogą niebezpiecznie wydłużyć drogę hamowania. Ma to szczególne znaczenie w sytuacjach zagrożenia.

 Bosch jest symbolem innowacyjności i bezpieczeństwa techniki motoryzacyjnej, twórcą całej gamy systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego (ABS, ASR, ESP, BAS).

Układ hamulcowy to najważniejszy z układów gwarantujących bezpieczeństwo w pojeździe. Każdy z jego elementów musi być w pełni niezawodny. Sprawność układu hamulcowego jest określana przez sprawność najsłabszego jego elementu. Dlatego jakość każdego z komponentów układu hamulcowego nie podlega żadnemu kompromisowi.

Świadomość tego mają liczni producenci samochodów, którzy stosują kompletne systemy hamulcowe Bosch na wyposażeniu fabrycznym. Niezawodne działanie hamulców Bosch  jest gwarantowane przez najwyższej jakości układ i komponenty.

 Aby systemy bezpieczeństwa funkcjonowały właściwie konieczne są regularne przeglądy samochodu, nie można również zapomnieć o doborze właściwych płynów hamulcowych. Płyn hamulcowy, jako ciecz higroskopijna, chłonie wodę z powietrza. Ponieważ zbyt duże (około 3 procentowe) stężenie wody w płynie powoduje utratę sprawności hamulców oraz korozję elementów układu hamulcowego, co 1-2 lata lub po przejechaniu 20-40 tysięcy kilometrów płyn powinien być wymieniany. O jakości płynu decyduje jego lepkość, odporność na wysokie temperatury, właściwości smarne oraz zgodność z pozostałymi elementami układu hamulcowego.

Układy hamulcowe Bosch - pełny program